Cumhuriyetin Yüzleri | TEGV'den “Anlam Kokan” Proje

Cumhuriyetin Yüzleri | TEGV’den “Anlam Kokan” Proje

Cumhuriyetin Yüzleri

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), geçtiğimiz günlerde oldukça anlamlı bir projeye imza attı. Kurulduğu günden bu yana 3 milyondan fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel olarak hazırladığı “Cumhuriyet’in Yüzleri” adlı film gösterime girdi.

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” sloganıyla çağdaş nesillerin yetişmesi için Türkiye genelindeki etkinlik noktalarında nitelikli eğitim desteği sunan TEGV, Cumhuriyet’in 100’üncü yılını film, etkinlik ve sergilerle kutluyor. TEGV’in Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için özel olarak hazırladığı “Cumhuriyet’in Yüzleri” adlı film gösterime girdi.

Cumhuriyetin Yüzleri Filmi

“Cumhuriyeti koruyan herkes, Cumhuriyet’in yüzüdür”

Cumhuriyet’in değerlerine yer verilen filmde, TEGV’li çocukların hedeflerine ulaşmalarında bu değerlerin sunduğu katkılara da değinildi. “İnanıyoruz ki azmiyle, heyecanıyla, hayalleriyle, kalbiyle Cumhuriyeti koruyan herkes, Cumhuriyet’in yüzüdür” denilen filmin senaryosunda bilgisayarla ilk kez TEGV’de tanışan ve bugün bilgisayar mühendisi olan Agit; çocukken, top oynayan erkek çocukların aralarına almak istemediği, bugün ise Kadın Milli Futbol Takımı’nda oynayan Arzu; TEGV’de rol aldığı bir tiyatro oyunundan sonra büyülenip bugün kendi tiyatrosunu kuran Hayrullah, TEGV’in kapısından girdikten sonra edindiği kitap okuma ve yazma alışkanlığı sayesinde metin yazarı ve muhabir olan Saime gibi TEGV’li çocuk ve gönüllülerin başarı hikayelerine yer verildi.

Cumhuriyetin Yüzleri

Cumhuriyetin Yüzleri Web Sitesi

Cumhuriyetin Yüzleri filmi ile birlikte hazırlanan web sitesinde oldukça başarılı bir uygulama da yer alıyor. Uygulamaya yüklenen portreler ile dev bir Atatürk portresi oluşturuluyor. Atatürk portresinde siz de kendi portrenizle yer alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken web sitesine girerek kendi fotoğrafınızı eklemek. Sürekli güncellenen portrede bir kaç saat sonra kendi portrenizi de görebilirsiniz.

cumhuriyetinyuzleri.org

Portrenizi yükledikten sonra aşağıda da örneğini görebileceğiniz bir poster alıyorsunuz. Bu posteri sosyal hesaplarınızda paylaşarak siz de projeye destek olabilirsiniz.

Reklam filmine ve TEGV’in Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için hazırladığı diğer etkinliklere cumhuriyetinyuzleri.org adresinden erişebilirsiniz.

Künye

  • Reklam Veren Marka: Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)
  • Marka Temsilcisi: Ebubekir Türk
  • Reklam Ajansı: Havas İstanbul
  • Kreatif Ekip: Zihni Başsaray, Hakan Karakurt, Buse Aksaç, Buğra Bahadır, Esra Yeşilli, Yeşim Çelik, Bahar Özaksoy, Fatih Can Karayılan
  • Marka Ekibi: Emel Aydınlı, Murat Ayabakan, Hilal Ören Giray, İrem Kara, Ceren Aydın, Hayri Semerci, Ecem Karabulut
  • Prodüksiyon Ekibi: İrem Akalın
  • Fotoğrafçı: Emre Yunusoğlu
  • Yapım Şirketi: Tilki Yapım
  • Seslendirme: Yetkin Dikinciler

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu. İlköğretim çağındaki çocuklara okul dışı eğitim desteği vermeye odaklanan TEGV, yıllar içinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu. TEGV 2009 yılında Bakanlar Kurulu tarafından “izin almadan yardım toplama” hakkına sahip vakıflardan biri olarak tanındı. Vakıf Türkiye genelinde, 24 ilde 7 Eğitim Parkı, 30 Öğrenim Birimi ve 18 Ateşböceği ile toplam 55 etkinlik noktasında çocuklara eğitim desteği vermeye devam ediyor.

İlgili Yazılar
Yorum Bırakın

Your email address will not be published.Required fields are marked *